Wet DBA (ZZP) uitgesteld
21 november 2016De handhaving van de wet DBA (Deregulering Beoordeling Arbeidsrelatie) wordt in ieder geval tot 2018 uitgesteld. Dit heeft staatssecretaris Wiebes bekend gemaakt.
De wet was bedoeld om schijnzelfstandigheid aan te pakken maar in de praktijk pakt dit niet zo uit. Veel opdrachtgevers durven uit angst om aansprakelijk te worden gesteld voor naheffingen geen beroep meer te doen op een ZZP'er wat leidt tot minder opdrachten voor de zelfstandige. Betrokken partijen vinden de wet, waarbij de Belastingdienst vooraf een modelcontract beoordeelt om zo de arbeidsverhouding vast te stellen, onduidelijk. Ondernemers nemen in plaats van zzp'ers eerder medewerkers aan die op flexibele basis inzetbaarzijn, zoals bijvoorbeeld een uitzendkracht, zodat de arbeidsverhouding duidelijk is.
Staatssecretaris Wiebes heeft aangegeven om voorlopig opdrachtgevers en zzp'ers niet op hun onderlinge verhoudingen af te rekenen. De Belastingdienst pakt alleen de 'echte valsspelers' aan.
« Terug naar overzicht